Przewodnik po destynacjach - Francja

Francja

Francja

Witamy w ojczyźnie turystyki wodnej.

Jeśli planujesz rejs barką śródlądową, Francja jest oczywistym celem podróży. Jej kanały i rzeki tworzą rozległą sieć szlaków, oferując fantastyczne możliwości spędzenia wakacji na łodzi.

Francuskie szlaki wodne stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku. Każdy region Francji zasługuje na swoją reputację jako naturalna ojczyzna turystyki wodnej: eleganckie kanały Burgundii, skąpany w słońcu i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Canal du Midi, niekończący się strumień kanałów i rzek Bretanii, malownicze rzeki Alzacji i nieokiełznana Camargue. Francja to idealne miejsce na Twój pierwszy rejs… lub dziesiąty! Jedyny problem, jaki będziesz miał, to wybór spośród wszystkich niesamowitych tras.

Alzacja - Lotaryngia & Ardeny

Pont-a-Bar, Lutzelbourg

Alzacja - Lotaryngia & Ardeny - witamy we Francji

Północno-wschodnia Francja - region słynny ze swojego quiche oraz z nieskażonej przyrody, obszarów specjalnej ochrony środowiska, eleganckich miast i pięknej sieci urokliwych rzek i kanałów. Przystanie w Pont-a-Bar i Lutzelbourg otwierają wspaniałe tereny żeglarskie we wszystkich kierunkach.

Czytaj opis »

Bretania

Saint-Martin-sur-Oust, Melesse

Ten piękny, pagórkowaty region w północno-zachodniej Francji jest przesiąknięty celtycką przeszłością i fascynującą kulturą.

Zapraszamy do Bretanii, gdzie starożytne zwyczaje są kultywowane do dnia dzisiejszego, a tradycyjny strój jest noszony podczas wielu letnich festiwali, upamiętniających mityczną i magiczną przeszłość regionu.

Czytaj opis »

Burgundia - Nivernais & Loire

Corbigny, Joigny, Dompierre sur Besbre, Briare

Jedne z najpiękniejszych tras rejsów, wiodące przez serce Francji, raj dla miłośników francuskiego wina. Starannie uprawiane winnice położone na słonecznych zboczach oraz wspaniała renesansowa architektura świadczą o bogatym dziedzictwie regionu

Czytaj opis »

Burgundia - Saone

Saint-Leger-sur-Dheune, Scey-sur-Saone

Jest to bogaty kulturowo i gastronomicznie region znajdujący się w samym sercu Francji, doskonale nadaje się na spokojne żeglowanie i odkrywanie naturalnego piękna przyrody. Dzięki swojej bogatej i zróżnicowanej historii znajduje się tam wiele przykładów renesansowej architektury, wspaniałych chateaux - słynnych francuskich dworów, romańskich ruin oraz starożytnych miejsc, które warto odwiedzić.

Czytaj opis »

Lot Valley

Cahors

Dolina Lot z Locaboat: fascynujący i dziki rejs po rzece

Rejsy w tym rejonie zawsze będą oferować zaskakujące i kontrastujące krajobrazy. Przeplatają się tam piękne równiny rolnicze z wspaniałymi klifami

Czytaj opis »

Midi & Camargue

Negra, Bram, Argens Minervois, Lattes

Żegluga po historycznym, niemal przez cały rok skąpanym w słońcu Kanale Midi, lub wzdłuż uroczego Camargue jest doskonałym sposobem spędzenia wakacji zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych żeglarzy. Żegluj począwszy od miasta czerwonej cegły - Toulouse, znajdującego się na zachodzie, aż do Beaucaire, znajdującego się w sercu Camargue. Kieruj swoimi wakacjami tak, aby zobaczyć i poznać to, co Cię najbardziej interesuje - wybór należy do Ciebie.

Czytaj opis »

Region południowo-zachodni

Agen, Valence-sur-Baise

To nie tylko rejs, to podróż do duszy południowo-zachodniej Francji.

300 km dróg wodnych wzdłuż Baïse, Tarn i Canal de Garonne zabierze Cię w samo serce południowo-zachodniego szlaku żeglugowego Francji. 
Region ten, dobrze znany z radości życia i życzliwości mieszkańców, słynie z jedzenia i wina. Na południowym zachodzie znajduje się również wiele pięknych, bujnych krajobrazów, pełnych dzikiej przyrody. 

Czytaj opis »

Zapisz się do naszego newslettera