Przewodnik po destynacjach - Holandia

Holandia

Holandia

Holendrzy pasjonują się łodziami tak samo, jak jeżdżą na rowerze – i nie ma się co dziwić. Holandia ma setki kilometrów dróg wodnych, idealnych na wakacje na łodzi, oferując dziesiątki opcji rejsu po Holandii.

Kanały są najładniejsze tam, gdzie zachodzi słońce. Wyrusz w rejs po Holandii.
Woda jest wpisana w DNA Holandii: region jest otwarty na morze i poprzecinany niezliczonymi kanałami. Te, które kształtują miasto Amsterdam, są jednymi z najbardziej znanych. Nie tylko je polubisz… pokochasz je!

Holandia Północna

Loosdrecht

Na północ od Amsterdamu, pomiędzy morzem Północnym na zachodzie a jeziorem Ijssel na wschodzie rozciąga się spokojna, wiejska okolica. Region Zaan jest usiany wiatrakami, będącymi symbolem Holandii, a niesamowite widoki o świcie zachęcają do wczesnego wstawania. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji miasta Edam jest targ serowy.

Czytaj opis »

Holandia Południowa

Alphen aan den Rijn

Na południe od Amsterdamu rozciąga się krajobraz usiany jeziorami i młynami. Trasa południowa jest bardzo popularna i przyjemna. Z Loosdrech można wyruszyć rzeką Vecht w kierunku Utrechtu, a z Alphen pożeglować prosto do starego, uroczego miasteczka Gouda, odwiedzając tam targ serowy i muzeum sera lub do Leiden, gdzie przyszedł na świat Rembrandt i gdzie znajduje się najstarszy w Holandii uniwersytet.

Czytaj opis »

Zapisz się do naszego newslettera