Przydatne informacje

Barki turystyczne – niezapomniane wakacje

Barki turystyczne to pływające domy. Wynajęcie barki umożliwia spędzenie urlopu na wodzie i jednocześnie zwiedzenie malowniczych zakątków Europy – Francji, Niemiec, Holandii, Włoch, Irlandii i Finlandii. Jest to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych wczasów pobytowych oraz wycieczek krajoznawczych. Wynajęcie całej barki gwarantuje prywatność niezbędną dla udanego i bezpiecznego wypoczynku, tak obecnie docenianą. Rozbudowana sieć kanałów pozwala odwiedzać zabytkowe miasta i podziwiać krajobrazy, bez konieczności odbywania wielogodzinnych podróży samochodem czy autokarem. 

Samodzielne rejsy – nie potrzebujesz przewodnika ani kapitana

Rejs wycieczkowy to doskonały sposób spędzania wakacji, z dala od zgiełku, tłumów i codzienności. Barkę można prowadzić samodzielnie, ciesząc się spokojem w otoczeniu natury, w gronie rodziny i przyjaciół. Spędzając wakacje na barce jesteście niezależni, podróżujecie we własnym tempie, sami decydujecie gdzie i kiedy się zatrzymać oraz jak spędzić dzień.

Nie potrzebujesz doświadczenia

Barkę może wyczarterować i poprowadzić każdy, pod warunkiem, że ma ukończone 18 lat. Żadne specjalne dokumenty nie są wymagane. Wszystkie barki są łatwe w obsłudze i przystosowane do bezpiecznej i niespiesznej żeglugi trasami wodnymi Europy. Podczas przejmowania barki otrzymasz krótkie teoretyczne oraz praktyczne przeszkolenie, po którym możesz samodzielnie wyruszyć w rejs.

Łatwe żeglowanie

Europejskie szlaki wodne są szerokie i łatwo na nich sterować. 
Większość śluz jest automatyczna, mimo to prawie każda z nich ma obsługę, która zawsze służy pomocą w razie potrzeby. 
Na noc można zatrzymać się w przystani lub w większym mieście, gdzie jest możliwość podłączenia barki do prądu albo zacumować bezpośrednio na trasie.

Idealne w każdym wieku

Rejsy barką są doskonałe dla każdego i w każdym wieku. Można pływać z rodziną, z grupą przyjaciół albo we dwoje. Można każdego dnia odwiedzać inne miejsca, zabytki, restauracje, winnice.

Można też zabrać na pokład wszystko, czego potrzebujesz i uciec od cywilizacji, ciesząc się słońcem, wodą i niezmąconym spokojem.
Gdziekolwiek zdecydujesz się popłynąć, zawsze znajdziesz coś nowego do odkrycia, zarówno dla młodych jak i “młodych duchem”. 
Takie właśnie powinny być wakacje! 

Atrakcje

Barką poruszamy się w obrębie oznakowanych szlaków, po wodach kanałów, rzek i jezior. Szlaki wodne Europy prowadzą zarówno przez historyczne miasta, jak i przez malownicze lasy, łąki i bezdroża. W każdym regionie jest wiele ciekawych zakątków do zobaczenia. 
Idealnym dodatkiem do barki są rowery, bardzo pomocne w wyprawach lądowych. Rowery można wypożyczyć u armatora albo przywieźć swoje, jest na nie  przeznaczone specjalne miejsce na pokładzie. 

Linia rozdzielająca

 

Gdzie można wyczarterować barkę

Wybór kraju i regionu, w którym chcemy spędzić nasze wakacje, jest jedną z najważniejszych decyzji, które musimy podjąć planując rejs. Od towarzystwa, w którym płyniemy, zależy nie tylko wybór wielkości barki, ale również trasy. Zastanówmy się więc, co będzie najciekawsze dla uczestników – zwiedzanie, lokalna kuchnia czy spędzanie czasu nad wodą i w wodzie.
W każdym z regionów znajdziemy nieco inne wrażenia. Warto zatem dopasować scenerię otaczającą nasz wakacyjny pływający dom do oczekiwań uczestników.

W wielu lokalizacjach do wyboru mamy powrót w to samo miejsce lub rejs jednokierunkowy.

Francja

Francja ma najbardziej rozbudowaną sieć szlaków wodnych. Poszczególne rejony różnią się nieco pod względem oferowanych atrakcji. Znajdziemy tu liczne zabytki wplecione w piękne krajobrazy, wyśmienitą gastronomię, a na południu również znakomite warunki do zabawy w wodzie.

Włochy

We Włoszech rejon żeglugi to słoneczna  Laguna Wenecka, pełna różnorodności – od historycznej Wenecji po wspaniałe, śródziemnomorskie plaże.

Niemcy

Pojezierze Meklemburskie w Niemczech to spokojny region, o nieco mniej upalnym klimacie, znany z czystego powietrza i wody, tutaj można prowadzić barkę bez uprawnień. Natomiast  Brandenburgia to jedyna lokalizacja, gdzie wymagany jest patent, np. sternika motorowodnego.

Holandia

W Holandii dominuje ciekawa architektura i kultura, a w planie rejsu można uwzględnić zwiedzanie  tętniącego życiem Amsterdamu.  

Irlandia

Najważniejsze atuty Irlandii to spokojne wody i ekscytujące widoki, a także dzika przyroda i gościnni mieszkańcy.