Wyposażenie barki

Barki zapewniają wygodny pobyt dla 2 do 12 osób, najmniejsze mają ok. 9 m długości, największe 15 m. Wybierając konkretny model powinniśmy wiedzieć wcześniej, jaka będzie liczba uczestników rejsu. 
Poszczególne typy barek różnią się wyglądem zewnętrznym oraz niektórymi rozwiązaniami wewnątrz, jednak ogólna idea pozostaje niezmienna. Każda barka turystyczna składa się z kilku podstawowych elementów. 
Na zewnątrz jest pokład, bardzo istotna część barki, gdyż tutaj toczy się życie podczas rejsu. W większości modeli na pokładzie znajduje się wystarczająca ilość miejsca do sterowania, opalania się, spożywania posiłków i przechowywania rowerów. Pokład jest otoczony metalowymi relingami, a burty – gumowym odbijaczem, chroniącym barkę przed uszkodzeniem.
Wewnątrz barki znajdują się: stanowisko do sterowania, salon, kabiny, łazienki i kuchnia. Ilość i rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń jest zależna od wielkości i rodzaju barki. 
Barki wyposażone są w instalację zapewniającą ciepłą wodę oraz systemy chłodzenia i ogrzewania.

Salon

Przestronny salon to zarówno jadalnia, pokój dzienny, jak i sypialnia. W wielu modelach znajdujące się w nim siedzenia można zamienić na wygodne łóżko. Często znajduje się tam również wewnętrzne stanowisko do sterowania barką.

Peni 1020 FB - salon

Łazienka

Zazwyczaj składa się z prysznica, umywalki i wc. Większe modele mają kilka łazienek.

EUROPA 600 - łazienka

Kuchnia

W kuchni znajduje się wszystko, co jest niezbędne do przechowywania żywności oraz przygotowywania i spożywania posiłków, czyli lodówka, kuchenka, zlew, szafki, naczynia, zastawa i sztućce.

Peni 1500 FB - Kuchnia

Kabiny

Kabiny są zazwyczaj 2-osobowe. W każdej znajduje się podwójne łóżko, które można łatwo rozłożyć na dwa pojedyncze. W niektórych kabinach istnieje możliwość zainstalowania w razie potrzeby trzeciej koi piętrowej. W kabinach znajdują się szafki i półki, a obok – łazienka z prysznicem i WC. 

Peni 1080 FB - kabiny